• Обновено
Курт-Класа Јас Приколка Накуцване-Приколка Накуцване Само

Курт-Класа Јас Приколка Накуцване-Приколка Накуцване Само

DEN 183.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Класа 1 Приколка Накуцване курт класа 1 приколка куки се најлесните должност куки на нашиот заден монтирање приемник постава. Тие се дизајнирани за сигурност, заварени заедно со квалитетен Американски челик и разнесени чисти за мазна завршница. Тестиран за да ги задоволи строгите барања на индустријата, оваа кука од КЛАСА 1 има капацитет да влече до 2.500 фунти. тежина на бруто приколката и 200 килограми. тежина на јазикот. Ова значи дека може да се справи со различни мали приколки како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за кану и кајак, приколки за нечистотија и многу повеќе. Може да прифати и носач на товар или багажник за велосипеди, што го прави многу корисен додаток на автомобилите со ограничен товарен простор (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Прицврстувачите од класа 1 имаат отвор на цевката за приемник 1 1/4" х 1 1/4 " и обично се монтираат на компактни автомобили, автомобили со целосна големина и некои помали Теренци за кросовери, мини комбиња и компактни Теренци. Овој конкретен накуцване е дизајниран да биде приспособена приколка за одредени години од седанот Од Класата Мерцедес Ц (шасија 202), мерцедес КЛК купе (шасија 208) или Кабриолет Кабриолет Мерцедес КЛК (шасија 208) (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го упатството ЗА АПЛИКАЦИЈА ЗА ЗАВРТКИ на ). Се одликува со рамка од квадратна цевка и доаѓа со игла и клип и целиот потребен хардвер за инсталација. Секоја кука од КЛАСА 1 е ко-излечена со течна обвивка Од Бондерит и завршна облога од црн прав со висок сјај што обезбедува трајна одбрана од ' рѓа, абење и штетни УВ зраци. Како и сите куки за приемници, оваа кука од класа 1 е поддржана со едногодишна гаранција за завршна обработка и ограничена доживотна гаранција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Индустриите за факултет уживаат во мали нешта мотивациска фраза земја тегла венец, 20, дизајн од elleенел Пенер

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 2.33

Трговска марка ликовна уметност „утринска молитва“ платно уметност од страна на вашата уметност да се издигне

Уметник : Нека вашата уметност Soar Subject : Pandasse Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно ум�

DEN 0.67

Трговска марка ликовна уметност „Модел на дождовни шуми III“ ја остава платното уметност од Тина Лавои

Уметник : Тина Лавоејебјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платн�

DEN 574.40