• Обновено
Трговска Марка Ликовна Уметност Сее Некои Семиња Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат

Трговска Марка Ликовна Уметност Сее Некои Семиња Платно Уметност Од Барбара Потсмеваат

DEN 1530.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Барбара Потсмева Предмет : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има градинар во зелена боја во текот на белата позадина. Истакнати Бои : Бела, Сива, Зелена, Црна, Жолта, Сина Барбара Потсмеваат е на живот патување извршуваат нејзиниот сон да стане уметник. Нејзината љубов кон природата и цвеќињата секогаш го наоѓа патот во нејзините слики. Нејзините омилени предмети се градинарски сцени, цветови, празнични и селски сцени. Нејзините слики се лиценцирани за игла, уметнички отпечатоци од декоратори, таписерии, календари, позадини, картички, загатки и многу други производи. Таа живее во прекрасната северна Џорџија планини со нејзиниот сопруг Џим и нивното куче, Пени. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. градинар во зелена боја преку бела позадина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Модул За Безбедност на шифрирање, 14пин Компактна Структура Тпм Процесор ТПМ 2. Безбедносен Модул за шифрирање За КОМПЈУТЕР

Lpc Безбедносен Модул За Шифрирање, 14pin Компактна Структура Tpm Процесор TPM 2.0 Безбедносен Модул За Шифрира�

DEN 207.84

Лицепи Дете Бебе Момче Летна Облека Западна Крава Печатење Краток Ракав Кошула Блузи Деца Велигден Симпатична Облека Облека

Дете Бебе Момче Летна Облека Западна Крава Печатење Краток Ракав Кошула Блузи Деца Велигден Симпатична

DEN 287.84

Женски Моден Принт V - Вратот Врвка Тенок Тело Завиткајте Кошула Долг Фустан Фустани Со Врвки За Жени Фустан

Овој фустан е многу модерен кога се совпаѓа со јакна и палто.14" ракав : 57cm / 22 Тоа е стил на замав што е одли

DEN 463.84

Компактен Стабилен Држач За Микрофон Со Статив Со Држач За Микрофон Прилагодлив Со Одвојливи Микрофони Поставени За Караоке

Опис : комплетот за држачи е направен издржлив и може цврсто да држи микрофон без доделување.Склоплива и

DEN 206.24

Дорман 521 - Задна Десна Долна Задна Странична Рака За Специфични Модели На Крајслер Доџ, избери Црно Вклопување: 2005-КРАЈСЛЕР

Оваа странична рака е прецизно дизајнирана и ригорозно тестирана за да обезбеди сигурна замена за ориг�

DEN 2.33