• Обновено
Примарно Злато Каратно Бело Злато Стандардна Рамна Удобност Одговара На Големината На Лентата 13,5

Примарно Злато Каратно Бело Злато Стандардна Рамна Удобност Одговара На Големината На Лентата 13,5

DEN 0.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Запечатете ги вашите завети со овој едноставен и софистициран свадбен бенд. Во бело злато од 10 карати, оваа лента широка 5 мм има дизајн со рамни квадратни рабови што создава модерен изглед. Оваа лента за удобност доаѓа во големина на прст 13,5.Метална Тежина : 6,74 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Рамен Свадбен Бенд : Унисекс Метал : Златен Карат : 10 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 5ммринг Големина : 13,51,8 мм дебелина На цврста Удобност Вашиот предмет пристигнува во бесплатна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Соединетите Држави Тип На Производ : Накит-Тип На Накит : Прстени-Тип На Прстен : Свадбени Ленти-Материјал : Основно : Злато-Материјал : Примарно - Боја : Бело-Материјал : Примарно - Чистота : 10к-Позлата : Ширина На Родиум-Лента : 5 Мм-Големина (Минимум) : 13,5-Големина (Максимум) : 13,75-Зголемување На Прилагодувањето На Големината : 0,25-Функција(1) : Цврсто Прстенесто Вклопување : Удобност-гравирање : Да-Облик На Прстен : Рамен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Багета Сече Бел Природен Дијамант Слоевит Крст-Крст Бенд Прстен во 10к Бело Злато Од Скапоцен Камен ЗОНА САД

Накитот има моќ да биде оваа мала работа што може Да направи Да се чувствувате Уникатно, ќе Ви се допадне

DEN 0.33

Блескави Колекција Стерлинг Сребрена Овална Цитрин Дами Пасијанс Невестински Ангажман Прстен, Големина 7

Оваа прекрасна ангажман Невестински Прстен функција 8х6 мм Цитрин во амбиент пасијанс Сите Цитрини се п�

DEN 5820.96

Скапоцен Камен Крал 18к Розово Позлатен Сребрен Прстен Засекогаш Брилијантен Овален 1.52 cttw Моисанит Од Чарлс И Колвард

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

DEN 0.67

Нана Јаже Мајка Прстен 1-Избрани Симулирани Раѓање Камен, Возрасни Женски-Роза Позлатени-Големина 5. 5-Камен5

Ако изберете само еден месец на раѓање, тогаш ќе добиете 1 симулиран скапоцен камен и 8 CZs (4 на секоја стра

DEN 3.00

Дијамант Камен Крал 0. Кт Швајцарски Син Топаз Бел Дијамант 10к Жолт Златен Прстен Со Бели Златни Огради

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

DEN 2.00

Црна IP & Нерѓосувачки Челик Отсечени Дизајн Инкрустирање & Закосени Работ Свадба Бенд Прстен За Мажи Или Дами

Дали барате прстен кој засекогаш ја задржува својата форма и лак? Тогаш прстените Од Волфрам Карбид се з

DEN 1.67

Скапоцен Камен Крал 18к Розово Позлатена Сребрена Изјава Прстен Поставен Со Овален Милениумски Син Мистичен Кварц

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

DEN 764.32