• Обновено
Плетенка Дафне Конфети Шарени Тркач Килим, Црвена Мулти, 2 '3 8'

Плетенка Дафне Конфети Шарени Тркач Килим, Црвена Мулти, 2 '3 8'

DEN 1904.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Плетенка Килим Колекција. Реверзибилни Внатрешни Теписи. Горди сме што ги воведуваме реверзибилните внатрешни теписи на Нашата Колекција На Теписи Со Плетенки. Овие вешто изработени и дизајнирани теписи се рачно изработени во Индија и Кина и се достапни во широк спектар на бои и големини. Преодниот стил и тафтуваната, закачена конструкција создаваат издржливи теписи со привлечни дезени и паметни шеми на бои кои ќе го осветлат и нагласат декорот на вашето дувло, домашна канцеларија, дневна соба или кујна. Боја : Црвена/Мулти. Големина : 2' 3" х 8 ' Тркач. Рачно Ткаени Во Индија. Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% памук. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност жолта маргаритка апстракт платно уметност од Курт Шафер, црна мат, црна рамка

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа Производ Тип : Црна рамка, црна матка, акрилна трговска мар

DEN 2.33