• Обновено
Заштитен знак Ликовна Уметност Бреза Крик Платнена Уметност Од Керол Салас

Заштитен знак Ликовна Уметност Бреза Крик Платнена Уметност Од Керол Салас

DEN 638.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Керол Саласубјект : Пејзаж : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има поток што минува низ центарот на шумската сцена. Истакнати Бои : Сина, Зелена, Сива, Бела јас сум недопрен уметник кој започна да црта како бебе уште пред да научам да одам или да зборувам многу. Како четвртоодделенец посетував часови по детска уметност во сабота наутро во музејот на уметност во градот. Седумдесет плус години подоцна, сѐ уште создавам уметност, сега со акрилни бои и изненадувачки продадов многу стотици мои слики на интернет..од брег до брег и во странство. Моите слики претежно отидоа кај колекционери и инвеститори. Се надевам дека кога луѓето ќе ја видат мојата работа, ЌЕ се ЧУВСТВУВААТ ДОБРО и дека, барем за момент, ќе се насмевнат малку подлабоко. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. поток што минува низ центарот на шумската сцена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Богатствата на каролина BB7984CNL Џерси Баф Турција Кокошка Розова Проверете Керамичка Ноќна Светлина, 6x4x3

Богатствата на каролина BB7984 CNL Џерси Баф Турција Кокошка Пинк Проверете Керамичко Ноќно Светло, 6x4x3", раз

DEN 1.67

Вокер Издувен Стандард Епа Универзален Катализатор Одговара избери: 1988-ШЕВРОЛЕТ ГМТ-400, 1989 - ГМЦ СИЕРА

ДИЗАЈН ВО СТИЛОТ НА ОЕ Се Одликува со алуминизирани топлински штитови кога е првично опремен, за да одго

DEN 1424.00

Колички за плажа За Песок Со Капацитет Од 165 КИЛОГРАМИ Прилагодлива Рачка Вагон ЗА Плажа ТПУ 23 15 Палуба со 13 Балонски Тркала

Опис На Производот Колички На Плажа 23" х 15" Карго Палуба & 13 инчи гуми и 165 килограми Капацитет За Товарење

DEN 1759.84

Заштитен знак Ликовна Уметност Кабина на Езерото Платнена Уметност Од Пјер Леклер, Бела Мат, Црна Рамка

Уметник : Пјер Леклерц Предмет : Пејзажен Стил : Современа Заштитна Марка Ликовна Уметност "Кабина на Езе

DEN 1.67

Слон doodle atline облик на животни и инсекти графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 3.00

Индустри за ступел измијте ги рацете Chart Charm знак за бања Canvas wallидна уметност дизајн од Дафне Полсели, 36 48

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

DEN 399.84

Универзална капаче за полнење на горниот дел од брануваата за вртење со врски со стаклени влакна, фит-1 со дијаметар од 8 од

Добијте ги овие силни и издржливи куќишта на горниот отскок на Machrg што ги користите за стакло од влакна �

DEN 1.67