• Обновено
Тахо Елвин Трелис Шаг Област Килим, 5 '7', Светло Сиво Бело

Тахо Елвин Трелис Шаг Област Килим, 5 '7', Светло Сиво Бело

DEN 1024.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Тахо Шаг Килим Колекцијаклуш Геометриски Шагтахо Шаг Килими ја доловуваат топлата удобност на класичните шеги во бохо-шик стил. Евокативните племенски дизајни се редефинираат за модерен декор во сиви и слонова коска тонови совршено прилагодени на шемата на бои на секоја соба. Моќ-се појави со користење на кадифен синтетички предива во дебел куп за траен луксуз. Боја : Светло Сива/Бела. Големина : 5 'х 7'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.3 во. 60% Полипропилен, 40% Јута. Подлога од јута, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи поместување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Џендор Желе Розова Зелени Цреши Овошје Силиконски Капачиња За Држење На Палецот за Нинтендо Прекинувач

Спецификацијаматеријал : Силиконска Боја : како што прикажуваат сликите пакетот Вклучува : 4 парчиња / Џо

DEN 2.67

Поп, Грејс Вајт Модерен Музејски Уметнички Принт Во Рамка На Дрво Со Наслов-Каприц На Новогодишна Елка II

Поп, Грејс 12х12 Бело Модерно Дрво Врамено Музејско Уметничко Печатење Со НасловКаприц На Новогодишна Ел�

DEN 2.33

Гори Печурки Ѕид Виси Постелнина Психоделична Плажа Мат Таписерии Ќебе Мандала Таписерија Спална Соба Црно Светло

Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов И Висок Квалитетматеријал : Полиестерзиза : 28, 7х37, 4", 39, 4х59, 1", 51, 2х59

DEN 120.00