• Обновено
Nexen Winguard Мраз SUV Зима 215 65R 98Q SUV КРОСОВЕР Гума

Nexen Winguard Мраз SUV Зима 215 65R 98Q SUV КРОСОВЕР Гума

DEN 1310.24

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Nexen Winguard Ice SUV 215/65 R16 98qoverview Ice SUV Е нордиска зимска гума На Nexen која е наменета за употреба на CUVs и Теренци и има двојна V-форма која ги подобрува можностите за држење, ракување и сопирање дури и во тешки зимски услови. Вкочанетите раменици ја зголемуваат издржливоста додека 3Д блоковите се борат против неправилното абење за подолг век на траење на Шарата, а ЧЕТИРИТЕ широки и два мали инки за дизајн на Полу-жлебови на Winguard Ice suv ја исфрлаат водата, кашеста маса и снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на лизгави патишта. Дизајниран за употреба на Џипови и Теренци во зимски временски услови. Поддржана Од Вкупната Гаранција За Покривање На Нексен, која вклучува 36 Месеци Помош На Патот. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во тешки зимски временски услови. Изграден со двојни Блокови на шарите во Форма На V кои го подобруваат држењето и перформансите на сопирањето. Четири широки жлебови работат со два мали полу-жлебови за да ја исцедат водата, кашеста маса и снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање во влажно време. Дизајниран со вкочанети раменици кои ја зголемуваат силата и издржливоста. Дизајнот НА 3д блок спречува абнормално абење за подолг век на траење. Големина : 215/65Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Радијален Шампиро Турнеја На Сите Сезонски Гуми-235 65Р 103т Одговара: 2005-ХОНДА ОДИСЕЈА ЕКС-Л, ХОНДА Одисеја НХЛ СЕ

Гт Радијална Шампиро ТУРНЕЈА БИДЕЈЌИ гумите се наменети за патнички автомобили и кросовери Тие имаат д�

DEN 3.33

ПУСТИНСКИ ЈАСТРЕБ Х Т 215 65Р 97В ХЛ X А Цела СЕЗОНА Гума Одговара: 2009-Субару Форестер Х, 2017-Џип Отпадник Север

Ахиловата Пустина Х / Т 2 е лесен камион, ТЕРЕНЕЦ, гума за автопат дизајнирана за удобно возење направен�

DEN 1728.00

Firestone WINTERFORCE Cv Зима 235 65R16C 121 119R E Светло Камион Гума Одговара: - Мерцедес-Бенц Спринтер База, СУЗУКИ XL-JX

Firestone WINTERFORCE CV 235 / 65 R16 C 121 / 119 R EOVERVIEWDesigned За употреба на комерцијални возила кои работат цела зима, CV гумат�

DEN 1.33