• Обновено
Патувањето за учење - одговара на тоа

Патувањето за учење - одговара на тоа

DEN 2.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Овој шарен сет од 26 картички за загатки со букви им овозможува на децата одличен начин да ги научат своите писма. Секоја картичка ја карактеризира горната буква, слика на предмет што започнува со тоа писмо и буквата со долниот случај. Едноставно, совпаѓајте ги трите парчиња заедно за да ја завршите сложувалката. Загатките се само-корегираат бидејќи нема две намалувања на загатки не се исти. Забавен начин да научите писма. Одговарајте го горните и долните букви вклучуваат 26 комплети за загатки за само-корекција. Возраст 4+ години. Добијте вештини за рано читање - натпревар тоа! Колекцијата на загатки од горните и пониски случаи гради рано вештини за читање со настава за формирање на букви и воведување на концептот на букви од горниот и понискиот случај, сè додека се забавувате . поттикнете доверба во писменоста-учењето да се прочита може да биде застрашувачки процес, но Само-корекција на загатки, каде парчињата ќе се вклопат само доколку се точни, можат да обезбедат поттик на доверба. Ова може да му помогне на секое дете да се чувствува попозитивно и самоуверено кога се приближува до задачите за писменост . воведете клучни вештини за решавање проблеми-овие загатки со три парчиња се идеален начин да му помогнат на вашето дете да развие основно разбирање за тоа како да реши едноставни проблеми, развивајќи важни Вештини што ќе им помогнат додека напредуваат кон потешки задачи . Подобрување на моторните вештини : Дебелата, издржлива конструкција на картон ги прави производите лесни за разбирање и употреба, а исто така и одличен начин за подобрување на координацијата на рачно и охрабрување на развојот на суштинскиот мотор вештини . Зголемете го распон на внимание и фокус - Работата кон создавање на секој збор обезбедува многу мотивација и ова му помага на вашето дете да ги развие своите вештини за концентрација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата