• Обновено
Кросли Радио Антологија Винил рекорд плеер со звучници - аудио грамофони

Кросли Радио Антологија Винил рекорд плеер со звучници - аудио грамофони

DEN 2788.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Играчот на антологија рекорд е само извадок од импресивната колекција на рекордери на Кросли Радио. Кросли Радио ја зеде својата најпопуларна грамофонска куфер, Крузер и му даде поголем отпечаток со поголеми вградени звучници и надградени компоненти за подобро искуство со слушање на винил. Оваа пресметка со три брзини игра 33 1/3, 45 и 78 вртежи во минута винил рекорди и вклучува вграден 45 адаптер за лесно транзиција од албуми на мали дупки во синглови со големи дупки/45-ти. За да помогне во подобрувањето на квалитетот на звукот, тонеармот е опремен со подвижен кертриџ со магнет и функционална противтежа. Другите карактеристики вклучуваат копче за прилагодување на теренот, RCA излез за да можете да се поврзете со надворешни звучници и приемник за Bluetooth за да можете да ја пренесувате вашата дигитална музика на вашиот телефон преку звучниците на антологијата. Кога станува збор за преносни грамофони, антологијата може да биде најдоброто дело на Кросли Радио. 3 -брзинска плоча (33 1/3, 45 & 78 вртежи во минута). Вграден приемник за Bluetooth. Пред-монтиран кертриџ за подвижен магнет. Вградени стерео звучници со целосен опсег. Прилагодлива контрола на теренот. Влез на Aux. Излез на RCA. Приклучок за слушалки. Вграден 45 адаптер. Bluetooth надвор. Излез на RCA. 3 -брзинска плоча (33 1/3, 45 & 78 вртежи во минута). Подготвување на лост.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата